Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solidago virgaurea L. ssp. minuta (L.) Arcang.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Solidago (zlatnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krkica (Hr), Domac, R., 19944, zlatnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Ital. ed. 1 339 (1882)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Solidago alpestris Waldst. et Kit. ex Willd., sinonim (s) , Solidago jailarum Juz., sinonim (s) , Solidago lapponica With., sinonim (s) , Solidago lapponica With. subsp. lapponica, sinonim (s) , Solidago minuta L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1763. , Solidago virgaurea L. subsp. alpestris (Waldst. et Kit. ex Willd.) Hayek, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.