Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Conyza bonariensis (L.) Cronquist

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Conyza (grmika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bull. Torrey Bot. Club 70: 632 (1943)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Arthur John Cronquist

Synonyms: Conyza albida Willd. ex Spreng., sinonim (s), Syst. iii. 514. , Conyza ambiqua DC., sinonim (s), Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 5: 468. 1815 , Erigeron bonariensis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 863 (1753) , Erigeron crispus Pourr., sinonim (s), Hist. et Mém. Acad. Roy. Sci. Toulouse 3: 318 (1788)

Common names: kovrčava grmika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kovrčava hudoljetnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.