Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Conyza canadensis (L.) Cronquist

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Conyza (grmika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bull. Torrey Bot. Club 70: 632 (1943)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Arthur John Cronquist

Synonyms: Erigeron canadensis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 863 (1753)

Common names: kanadska grmika (Hr), Nikolić, T., 201912707, hudoljetnica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kanadska hudoljetnica (Hr), Domac, R., 19944, repušnjača (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.