Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis alpestris (Jacq.) Tausch

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 11 (Ergänz. 1): 79 (1828)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin2. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Barkhausia mucronata Bertol., sinonim (s), Bertol., Fl. Ital. 8. 1853. , Crepis mucronata (Bertol.) Nyman, sinonim (s), Nyman, Syll. Fl. Eur. 1854-1855. , Hieracium alpestre Jacq., bazionim (baz.), Jacq., Fl. Austriac. 2. 1774.

Common names: gorski dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinski dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.