Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis foetida L. ssp. rhoeadifolia (M. Bieb.) Čelak.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Prodr. Fl. Böhm. 190 (1871)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Barkhausia byzantina DC., sinonim (s), DC., Prodr. 7. 1838. , Barkhausia rhoeadifolia (M. Bieb.) Rchb., sinonim (s), Rchb., Fl. Germ. Excurs. 1831-1832. , Crepis nemetzii Rech. f., sinonim (s), Rech. f. in Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 98. 1938. , Crepis nestmeieri F. Herm. & Degen, sinonim (s), F. Herm. & Degen in Magyar Bot. Lapok 32. 1933. , Crepis rhoeadifolia M. Bieb., sinonim (s), M. Bieb., Fl. Taur.-Caucas. 2. 1808. , Crepis stribrnyi Velen., sinonim (s), Velen., Fl. Bulg. 1891.

Common names: bodljastodlakavi dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.