Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis jacquinii Tausch

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 11 (Ergänz. 1): 79 (1828)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Crepis chondrilloides (L.) Rchb. (non Jacq.), sinonim (s), Mössler, Handb. Gewächsk., ed. 2: 1403. 1829 , Crepis jacquinii agg., sinonim (s) , Hieracium chondrilloides L., sinonim (s), Sp. Pl.: 801. 1753

Common names: Žakenov dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, Žakenov dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.