Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis jacquinii Tausch ssp. kerneri (Rech. f.) Merxm.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Jahrb. Vereins Schutze Alpenfl. 17: 102 (1952)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Crepis jacquinii sensu Hayek non Tausch, sinonim (s) , Crepis kerneri Rech. f., bazionim (baz.), Rech. f. in Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 53. 1944. , Hieracium rhaeticum Froel., sinonim (s), Froel. in K. K. Privil. Bothe Tirol Vorarlberg 1830 [Intelligenzbl. ?]. 1830.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.