Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis pyrenaica (L.) Greuter

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Exicc. Genav. Conserv. Bot. Distrib., 1: 15 (1970)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Crepis austriaca Jacq., sinonim (s), Jacq., Enum. Stirp. Vindob. 1762. , Crepis blattarioides (L.) Vill., sinonim (s), Vill., Fl. Delphin. 1786. , Hapalostephium austriacum Sweet, sinonim (s), 1827, Hort. Brit., ed. 1 : 210 , Hapalostephium pyrenaicum (L.) D. Don fil., sinonim (s), 1829, Edinb. New Philos. J., 1829 : 307 , Hieracium blattarioides L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Hieracium pyrenaicum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: Pirinejski dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, loenikovolistni dimek (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.