Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis sancta (L.) Bornm.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mitth. Thüring. Bot. Vereins 30: 79 (1913)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Friedrich Nicolaus Bornmüller

Synonyms: Crepis sancta ssp. bifida Vis., sinonim (s), Univ. Calif. Publ. Bot. 22: 736. 1947 , Lagoseris bifida (Vis.) Koch, sinonim (s) , Lagoseris macrantha (Bunge) Iljin, sinonim (s) , Lagoseris sancta (L.) F. Malý, sinonim (s) , Pterotheca sancta (L.) C. Koch, sinonim (s)

Common names: rascjepani dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, rascijepani zečevac (Hr), Domac, R., 19944, zečevac (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.