Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis succisifolia (All.) Tausch

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Flora 9(1) Erg. 79 (1828)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Crepis croatica Schloss. et Vuk., sinonim (s), Fl. Croat.: 883. 1869 , Crepis mollis ssp. succisifolia (All.) Dostál, sinonim (s), Kvetena ČSR: 1454. 1950

Common names: hrvatski dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.