Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis tectorum L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 807 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Crepis dioscoridis Baumg., sinonim (s) , Crepis tectorum var. segetalis Roth, sinonim (s), Bot. Abh. Beobacht.: 37 (1787) , Gatyona globifera Schur, sinonim (s)

Common names: krovni dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, krovni dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.