Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis vesicaria L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 805 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Crepis scariosa Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1803. , Crepis taraxacoides Desf. (non Pourr.), sinonim (s), Fl. Atlant. 2: 231. 1799

Common names: mjehurasti dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, mjehurasti dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.