Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis vesicaria L. ssp. taraxacifolia (Thuill.) Thell.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Schinz et R. Keller, Fl. Schweiz ed. 3, 2: 361 (1914)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Barkhausia haenseleri Boiss ex DC., sinonim (s), Prodromus Systematis Naturalis Regni Vegetabilis 7(1): 153. 1838. (Apr 1838) , Barkhausia haenseleri DC., sinonim (s), DC., Prodr. 7. 1838. , Barkhausia heterocarpa Boiss., sinonim (s), Boiss., Voy. Bot. Espagne 2. 1845. , Barkhausia laciniata Lowe, sinonim (s), Lowe in Trans. Cambridge Philos. Soc. 4. 1831. , Barkhausia taraxacifolia (Thuill.) DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 4. 1805. , Crepis hackelii Lange, sinonim (s), Lange in Vidensk. Meddel. Dansk Naturhist. Foren. Kjøbenhavn, ser. 3 9-10. 1878. , Crepis haenseleri (DC.) F. W. Schultz, sinonim (s), F. W. Schultz in Flora 23. 1840. , Crepis hyemalis ssp. hackelii (Lange) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 459. 1879 , Crepis intybacea Brot., sinonim (s), Brot., Fl. Lusit. 1. 1804. , Crepis laciniata (Lowe) Sch. Bip., sinonim (s), Sch. Bip. in Flora 23. 1840. , Crepis marshallii (C. A. Meyer) Sch. Bip., sinonim (s) , Crepis polymorpha Pourr., sinonim (s), Pourr. in Hist. & Mém. Acad. Roy. Sci. Toulouse 3. 1788. , Crepis polymorpha ssp. taraxacifolia (Thuill.) Thell., sinonim (s) , Crepis praecox Balb., sinonim (s), Balb. in Mém. Acad. Sci. Turin, Sci. Phys. 1802-1803. 1804. , Crepis recognita Haller f., sinonim (s), Haller f. in Naturwiss. Anz. Allg. Schweiz. Ges. Gesammten Naturwiss. 1. 1818. , Crepis rutilans Lacaita, sinonim (s), Lacaita in J. Linn. Soc., Bot. 44. 1918. , Crepis taraxacifolia ssp. haenseleri (DC.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 459. 1879 , Crepis taraxacifolia ssp. heterocarpa (Boiss.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 459. 1879 , Crepis taraxacifolia Thuill., bazionim (baz.), Fl. Env. Paris, ed. 2: 409 (1799) , Crepis vesicaria ssp. haenseleri (Boiss. ex DC.) P. D. Sell, sinonim (s) , Crepis vesicaria ssp. haenseleri (DC.) P. D. Sell, sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 71: 254 (1976)

Common names: dimac žuki (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.