Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dittrichia graveolens (L.) Greuter

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Dittrichia (bušak (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Exicc. Genav. 4: 71 (1973)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Cupularia graveolens (L.) Gren. et Godr., sinonim (s), Grenier & Godron, Fl. France 2: 180. 1850 , Cupularia graveolens Gren. et Godr., sinonim (s) , Erigeron graveolens L., bazionim (baz.), L., Cent. Pl. 1. 1755. , Inula graveolens (L.) Desf., sinonim (s), Desf., Fl. Atlant. 2. 1799. , Inula quadridentata Lag., sinonim (s), Lag., Gen. Sp. Pl. 1816. , Jacobaea graveolens (L.) Merino, sinonim (s), Merino, Fl. Galicia 2. 1906. , Solidago graveolens Lam., sinonim (s)

Common names: smrdljivi bušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bušak (Hr), Šulek, B., 18791256, bušinac (Hr), Šilić, Č., 19841013, bušinac manji (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdljivi oman (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.