Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Doronicum orientale Hoffm.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Doronicum (divokozjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, divokozjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Comment. Soc. Phys. Med. Univ. Mosq. 1: 8 (1808)

Taxon author(s) 1. George Franz Hoffmann

Synonyms: Doronicum caucasicum MB., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 2: 321. 1808 , Doronicum erriorhizon Guss. ap. Gris, sinonim (s), Spic. Fl. Rumel. 2(5/6): 217. 1846 [Jan 1846] , Doronicum orientale Willd., sinonim (s) , Doronicum pardalianches S. S. non L., sinonim (s)

Common names: kavkaski divokozjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, kavkaski divokozjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.