Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia vallesiaca All.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Syn. Meth. Stirp. Hort. Regii Taur.: 16 (1773)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Artemisia maritima subsp. vallesiaca (All.) Hegi, sinonim (s), Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur. 6. 1928. , Seriphidium vallesiacum (All.) Soják in Cas., sinonim (s), Nár. Muz. Praze, Rada Prír. 152: 22. 1983

Common names: dolinski pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.