Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erechtites hieraciifolius (L.) DC.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Erechtites (plamenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, plamenjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. 6: 294 (1838)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Senecio hieraciifolius L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: visoka plamenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, nepravi kostriš (Hr), Horvatić, S., 19541819, visoka plamenjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.