Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erigeron glabratus Bluff et Fingerh.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Erigeron (hudoljetnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, hudoljetnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Comp. Fl. Germ. 2: 364 (1825)

Taxon author(s) 1. Mathias Joseph Bluff2. Carl Anton Fingerhuth

Synonyms: Erigeron alpinus ssp. glabratus (Bluff & Fingerh.) Briq., sinonim (s), Annuaire Conserv. Jard. Bot. Geneve 3: 116. 1899 , Erigeron alpinus ssp. polymorphus Wilczek & Schinz, sinonim (s), Fl. Suisse: 585. 1908 , Erigeron alpinus Vis., sinonim (s) , Erigeron polymorphus auct. non Scop., sinonim (s) , Erigeron polymorphus Scop., pro-parte sinonim (pp.), Fl. Carniol., ed. 2, 2: 160. 1772 , Erigeron polymorphus Scop. ssp. graecus Vierh., inclusive (incl.), Beih. Bot. Centr. 19(2): 488 (1906) , Erigeron polymorphus ssp. montenegrinus Vierh., sinonim (s), Beih. Bot. Centralbl. 19(2): 488. 1906 , Erigeron polymorphus ssp. occidentalis Vierh., sinonim (s), Beih. Bot. Centralbl. 19(2): 489. 1906 , Erigeron uniflorus ssp. glabratus (Bluff & Fingerh.) Ces., sinonim (s), Cattaneo, Not. Nat. Civ. Lombardia 1: 300. 1844

Common names: planinska hudoljetnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska hudoljetnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.