Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Adenostyles alliariae (Gouan) A. Kern.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Adenostyles (ljepika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lepen (Hr), Horvatić, S., 19541819, liepika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ljepika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Österr. Bot. Z. 21: 12 (1871)

Taxon author(s) 1. Antoine Gouan2. Anton Joseph Kerner, Kerner von Marilaun, Marilaun

Synonyms: Adenostyles albida Cass., sinonim (s), Cass. in Cuvier, Dict. Sci. Nat. 1, Suppl. 1816. , Adenostyles albida ssp. kerneri (Simonk.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur., Suppl. 2: 177. 1889 , Adenostyles albifrons Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 278. 1831-1832 , Adenostyles alliariae ssp. hybrida (DC.) Tutin, nomen invalidum (nom. inval.), Bot. J. Linn. Soc. 67(3): 282. 1973 , Adenostyles alpina (L.) Bluff et Fingerh., sinonim (s), Comp. Fl. German. 2: 329 (1825) , Adenostyles kerneri Simonk., sinonim (s), Simonk. in Term. Füz. 10. 1886. , Adenostyles petasites Bluff. et Fingerh., sinonim (s), Comp. Fl. German. 2: 329. 1825 , Cacalia albifrons L. f., sinonim (s), L. f., Suppl. Pl. 1782. , Cacalia alliariae Gouan, bazionim (baz.), Gouan, Ill. Observ. Bot. 1773. , Cacalia alpina L., sinonim (s), Sp. Pl.: 836 (1753) , Cacalia petasites Lam., sinonim (s), Lam., Encycl. 1. 1783. , Cacalia tomentosa Jacq., sinonim (s), Jacq., Fl. Austriac. 3 3. 1775.

Common names: siva ljepika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kapuzić (Hr), Šulek, B., 18791256, pustena liepika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, siva ljepika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.