Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ficus carica L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Moraceae (dudovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ficus (smokva (Hr), Nikolić, T., 201912707, smokvenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1059 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ficus caprificus Risso, sinonim (s), Risso, Fl. Nice. 1844. , Ficus hyrcana Grossh., sinonim (s), Grossh. in Izvest. Azerbaidzhansk. Fil. 1-2. 1939.

Common names: obična smokva (Hr), Nikolić, T., 201912707, figa (Hr), Šulek, B., 18791256, figovina (Hr), Šulek, B., 18791256, maloazijska smokva (Hr), Domac, R., 19944, obična smokva (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812, smokva (Hr), Domac, R., 19944, smokvenica (Hr), Hirc, D., 190467

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.