Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Filago pyramidata L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Filago (bjelolist (Hr), Nikolić, T., 201912707, bielolist (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, bjelolist (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Obs. Pl. Crit. 3: 201 (1846)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Evax tenuifolia Guss. (non C. Presl), sinonim (s), Fl. Sicul. Syn. 2: 460. 1844 , Filago cossyrensis Lojac., sinonim (s), Naturalista Sicil. 4: 108. 1885 , Filago germanica Huds., sinonim (s) , Filago germanica ssp. prostrata Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 378. 1882 , Filago germanica ssp. pyramidata (L.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 378. 1882 , Filago germanica ssp. spathulata (C. Presl) W. R. Hayw., sinonim (s), Bot. Pocket Book: 84. 1872 , Filago gussonei Lojac., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Sicul. 2(1): 110. 1903 , Filago obovata Pomel, sinonim (s), Bull. Soc. Sci. Phys. Algérie 11: 45. 1874 , Filago prostrata Parl. (non DC.), sinonim (s), Ann. Sci. Nat., Bot. 15: 302. 1842 , Filago pseudevax Rouy, sinonim (s), Rev. Sci. Nat. (Montpellier), ser. 3, 1: 233. 1883 , Filago robusta Pomel, sinonim (s), Bull. Soc. Sci. Phys. Algérie 11: 45. 1874 , Filago spathulata auct. non Presl, sinonim (s) , Filago spathulata C. Presl, sinonim (s), Presl & Presl, Delic. Prag.: 99. 1822 , Filago spathulata var. prostrata Boiss. (non Willk.), sinonim (s), Fl. Orient. 3: 246. 1875 , Gifola pyramidata (L.) Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 69 (1827) , Gifola spathulata (C. Presl) Rchb. f., sinonim (s), Reichenbach, Icon. Fl. Germ. Helv. 16: 26. 1853 , Gnaphalium germanicum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: loptasti bjelolist (Hr), Nikolić, T., 201912707, loptasti bjelolist (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.