Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hieracium caesium (Fr.) Fr.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Hieracium (runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, palica popovska (Hr), Šulek, B., 18791256, paličica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivka (Hr), Šulek, B., 18791256, puhavka (Hr), Šulek, B., 18791256, runjika (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Nova Acta Reg. Soc. Sci. Upsal. 14: 112 (1848)

Taxon author(s) 1. Elias Magnus Fries2. Elias Magnus Fries

Synonyms: Hieracium caesium f. rudanum Vuk., sinonim (s) , Hieracium caesium ssp. caesiobifidum A. Zobel & Zahn, sinonim (s), Zobel, Verz. Anhalt Phan. 4: 47. 1920 , Hieracium caesium ssp. delnicense Rossi et Zahn, sinonim (s), Magyar Bot. Lapok 8: 296. 1910 , Hieracium vulgatum ssp. caesium Fr., bazionim (baz.), Novit. Fl. Svec.: 76. 1819 , Hieracium vulgatum var. caesium Fr., sinonim (s), Novit. Fl. Svec. 5: 76 (1819)

Common names: plavkastozelena runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.