Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hieracium glaucum All.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Hieracium (runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, palica popovska (Hr), Šulek, B., 18791256, paličica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivka (Hr), Šulek, B., 18791256, puhavka (Hr), Šulek, B., 18791256, runjika (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Auct. Syn. Stirp. Horti Taur. 19 (1773)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Hieracium allionii Monnier, nomen illegitimum (n. illeg.), Monnier, Ess. Monogr. Hieracium. 1829. , Hieracium glaucum ssp. isaricum Nägeli, sinonim (s) , Hieracium glaucum ssp. subturbinatum Nägeli et Peter, sinonim (s), Hierac. Mitt.-Eur. 2: 42. 1886 , Hieracium politum Fr., sinonim (s), Fr. in Nova Acta Regiae Soc. Sci. Upsal. 14. 1848.

Common names: modrozelena runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrozelena runjika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.