Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hieracium racemosum Willd.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Hieracium (runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, palica popovska (Hr), Šulek, B., 18791256, paličica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivka (Hr), Šulek, B., 18791256, puhavka (Hr), Šulek, B., 18791256, runjika (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 3: 1588 (1803)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Hieracium boreale ssp. depauperatum Fr., sinonim (s), Uppsala Univ. Arsskr. 1862: 131. 1862 , Hieracium lactucaceum Froel. (non Schrank), sinonim (s), Candolle, Prodr. 7: 222. 1838 , Hieracium olympicum Boiss., sinonim (s), Diagn. Pl. Orient. 4: 30. 1844 , Hieracium pseudoboreale ssp. subbarbatum (Beck) Zahn, sinonim (s), Hieracioth. Eur. 2: 31. 1907 , Hieracium quercetorum Vuk., sinonim (s), Rad Jugoslav. Akad. Znan. lviii. (1881) 169. , Hieracium subbarbatum Beck, sinonim (s), Beck, Fl. Nieder-Österreich. 1893. , Hieracium tenuifolium Host, sinonim (s), Fl. Austriac. 2: 411. 1831

Common names: razgranjena runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, razgranjena runjika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.