Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Inula conyza DC.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Inula (oman (Hr), Nikolić, T., 201912707, bušinak (Hr), Horvatić, S., 19541819, oman (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. 5: 464 (1836)

Taxon author(s) 1. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Aster conyzae Griess., sinonim (s), Kl. Bot. Schr.: 122. 1836 , Conyza squarrosa L., sinonim (s), Sp. Pl.: 861. 1753 , Conyza vulgaris Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 2: 73. 1779 , Inula vulgaris Trevis, sinonim (s)

Common names: šumski oman (Hr), Nikolić, T., 201912707, bosinac (Hr), Šulek, B., 18791256, buhača (Hr), Šulek, B., 18791256, buharica (Hr), Šulek, B., 18791256, busina (Hr), Šulek, B., 18791256, businac (Hr), Šulek, B., 18791256, bušćina (Hr), 18471006, bušina (Hr), Šulek, B., 18791256, bušinac (Hr), Šulek, B., 18791256, bušinak (Hr), Šulek, B., 18791256, gospina rukavica (Hr), Šulek, B., 18791256, grmika (Hr), Horvatić, S., 19541819, jermen (Hr), Šulek, B., 18791256, kolika (Hr), Šulek, B., 18791256, otrcana grmika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pasje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, pulika (Hr), Šulek, B., 18791256, stramontana (Hr), Šulek, B., 18791256, šumski oman (Hr), Domac, R., 19944, trava Ivanja (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.