Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juniperus communis L.

Order: Pinales Gorozh.

Family: Cupressaceae (čempresi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juniperus (borovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, borovica (Hr), Domac, R., 19944, smriča (Hr), Šulek, B., 18791256, smrjeka (Hr), Šulek, B., 18791256, smrk (Hr), Šulek, B., 18791256, somina (Hr), Fukarek, P., 198148)

Place of publishing: Sp. Pl. 1040 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Juniperus communis f. intermedia, ? (dvojbeno) , Juniperus communis var. densifolia Saino, sinonim (s) , Juniperus communis var. intermedia (Schur) Sanio, ? (dvojbeno), Deutsche Bot. Monatsschr. 1: 51 1883. , Juniperus intermedia Schur, sinonim (s), Schur in Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt 2. 1851.

Common names: obična borovica (Hr), Nikolić, T., 201912707, borovica (Hr), Šulek, B., 18791256, brin (Hr), Šulek, B., 18791256, brinj (Hr), Hirc, D., 190467, brinje (Hr), Hirc, D., 190467, fenja (Hr), Hirc, D., 190467, kadik (Hr), Hirc, D., 190467, kleka (Hr), Domac, R., 19944, obična borovica (Hr), Nikolić, T., 19943276, plava kleka (Hr), Grlić, Lj., 19795505, prava borovica (Hr), Pahlow, M., 19897748, resnica (Hr), Hirc, D., 190467, smrča (Hr), Grlić, Lj., 19845498, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256, smreka (Hr), Nikolić, T., 19943276, smrekovica (Hr), Hirc, D., 190467, smrekva (Hr), Hirc, D., 190467, smrekva crna (Hr), Hirc, D., 190467, smrekva črna (Hr), Šulek, B., 18791256, smrič (Hr), Visiani, R., 18425573, smrička (Hr), Visiani, R., 18425573, smrika (Hr), Grlić, Lj., 19845498, smriška (Hr), Visiani, R., 18425573, smrkovina (Hr), Šulek, B., 18791256, smrkva (Hr), Šulek, B., 18791256, šmrč (Hr), Šulek, B., 18791256, šmreka (Hr), Šulek, B., 18791256, venja (Hr), Kušan, F., 19562137, Gewöhnlicher Wacholder (De), Anonymus, 19847744, Heide-Wacholder (De), Anonymus, 19847744, common juniper (En), Anonymus, 19847744, genévrier (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.