Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Jurinea mollis (L.) Rchb.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Jurinea (medoglavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, medoglavka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Germ. Excurs. 290 (1831)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Carduus mollis L., sinonim (s), Cent. Pl. 2: 30. 1756 , Cirsium molle Scop., sinonim (s) , Serratula cyanoides Gaertn., sinonim (s) , Serratula simplex DC., sinonim (s)

Common names: meka medoglavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, medoglavka (Hr), Horvatić, S., 19541819, meka medoglavka (Hr), Domac, R., 19944, srebrna pilica (Hr), Horvatić, S., 19541819, srpac (Hr), Šulek, B., 18791256, vunasta medoglavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.