Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lactuca serriola L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Lactuca (salata (Hr), Nikolić, T., 201912707, ločika (Hr), Horvatić, S., 19541819, salata (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Cent. Pl. 2: 29 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lactuca cyanea Koch, sinonim (s), Linnaea 23: 671 (1851) , Lactuca scariola L., sinonim (s), L., Amoen. Acad. 4. 1759.

Common names: divlja salata (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlja salata (Hr), Domac, R., 19944, erdobrad (Hr), 18471006, loćičina (Hr), Šulek, B., 18791256, loćika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, rdobrad (Hr), Šulek, B., 18791256, prickly lettuce (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.