Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lactuca viminea (L.) J. Presl et C. Presl

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Lactuca (salata (Hr), Nikolić, T., 201912707, ločika (Hr), Horvatić, S., 19541819, salata (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Čechica 160 (1819)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jan Svatopluk (Swatopluk) Presl3. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Phaenixopus vimineus (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs.: 272 (1831) , Prenanthes viminea L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Scariola viminea (L.) F. W. Schmidt, sinonim (s), F. W. Schmidt in Samml. Phys.-Ökon. Aufsätze 1. 1795.

Common names: šibasta salata (Hr), Nikolić, T., 201912707, šibasta salata (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.