Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Legousia hybrida (L.) Delarbre

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Legousia (zrcalica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zrcalica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Auvergne, ed. 2: 47 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Antoine,Antoine Delarbre,De l'Arbre

Synonyms: Campanula hybrida (L.) A. DC., sinonim (s) , Campanula hybrida L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Legousia conferta Samp., sinonim (s), Samp., Herb. Port. 1913. , Prismatocarpus hybridus (L.) L'Her., sinonim (s) , Specularia hybrida (L.) DC., sinonim (s), Monogr. Campan.: 348 (1830)

Common names: križana zrcalica (Hr), Nikolić, T., 201912707, križana zrcalica (Hr), Domac, R., 19944, šeničnica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.