Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Logfia arvensis (L.) Holub

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Logfia (pamučika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Notes Roy. Bot. Gard. Edinb. 33: 432 (1975)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Filago arvensis L., sinonim (s), Sp. Pl.: [1230]. 1753 , Filago montana L., pro-parte sinonim (pp.), Sp. Pl. 2: 857 (addenda). 1753

Common names: poljska pamučika (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorski bjelolist (Hr), Domac, R., 19944, poljski bjelolist (Hr), Domac, R., 19944, vunasti bielolist (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.