Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Logfia gallica (L.) Coss. et Germ.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Logfia (pamučika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Ann. Sci. Nat. ser. 2, 20: 291 (1843)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ernest Staint-Charles Cosson3. Jacques Nicolas Ernest,Ernest,Jacques Nicolas Ernest Germain de,Jacques Nicolas Ernest Germain de Germain de Saint-Pierre,Germain,Saint-Pierre,de Saint-Pierre

Synonyms: Filago gallica L., sinonim (s), Sp. Pl.: [1230]. 1753 , Filago gallica L. ssp. gallica, sinonim (s) , Filago gallica L. ssp. tenuifolia (C.Presl) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 379. 1882 , Filago tenuifolia C. Presl, sinonim (s), Presl & Presl, Delic. Prag.: 101. 1822 , Logfia subulata Cass., sinonim (s) , Logfia tenuifolia (C. Presl) Coste, sinonim (s) , Oglifa gallica (L.) Chrtek & Holub, sinonim (s)

Common names: galska pamučika (Hr), Nikolić, T., 201912707, galski bjelolist (Hr), Domac, R., 19944, šiljasti bielolist (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.