Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamomilla recutita (L.) Rauschert

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chamomilla (kamilica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. (Praha) 9: 255 (1974)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Stephan Rauschert

Synonyms: Matricaria chamomilla auct. non L. 1753 (L. 1755), sinonim (s) , Matricaria recutita L., sinonim (s), Sp. Pl.: 891 (1753)

Common names: prava kamilica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijeli margić (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, kamilica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kamomila (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, prava kamilica (Hr), Domac, R., 19944, titrica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, zdraviš (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Kamille (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Magdeblume (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, feverfew (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, true chamomile (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, camomille (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, matricaire (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, morgun (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, romaška (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.