Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nymphoides peltata (S. G. Gmel.) Kuntze

Order: Asterales Link

Family: Menyanthaceae (trolistice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Nymphoides (plavun (Hr), Nikolić, T., 201912707, plavun (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Rev. Gen. Pl. 2: 429 (1891)

Taxon author(s) 1. Samuel Gottlieb Gmelin2. Carl(Karl) Ernst (Eduard) Otto Kuntze

Synonyms: Limnanthemum nymphoides (L.) Hoffmanns. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. 1: 344 (1813-1820) , Limnanthemum peltatum S. G. Gmel., bazionim (baz.), S. G. Gmel. in Novi Comment. Acad. Sci. Imp. Petrop. 14(1). 1770. , Menyanthes nymphoides L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Nymphoides flava Druce, sinonim (s), Druce in Bot. Exch. Club Soc. Brit. Isles 3. 1914. , Villarsia nymphoides (L.) Vent., sinonim (s), Choix: sub t. 9

Common names: okruglolisni plavun (Hr), Nikolić, T., 201912707, okruglolisni plavun (Hr), Domac, R., 19944, okruglolistni plavun (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, plavun (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.