Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Omalotheca sylvatica (L.) Sch. Bip. et F. W. Schultz

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Omalotheca (smilika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: in F. W. Schultz, Arch. Fl. Jour. Bot. 311 (1861)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl(Karl) Heinrich `Bipontinus' Schultz3. Friedrich Wilhelm Schultz

Synonyms: Gnaphalium sylvaticum L., sinonim (s), Sp. Pl.: 856. 1753

Common names: šumska smilika (Hr), Nikolić, T., 201912707, klasnata runolistka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumska smilika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.