Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petasites kablikianus Bercht.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Petasites (lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopuh (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Lotos 1: 120 (1851)

Taxon author(s) 1. Bedŕicha (Friedrich) Wssemjra von Berchtold

Synonyms: Petasites glabratus (J. Maly) Borbás, sinonim (s)

Common names: Kablickov lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.