Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petasites paradoxus (Retz.) Baumg.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Petasites (lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopuh (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Stirp. Transs. 3: 94 (1816)

Taxon author(s) 1. Anders Jahan Retzius2. Johann Christian Gottlob Baumgarten

Synonyms: Petasites niveus (Vill.) Baumg., sinonim (s), Baumg., Enum. Stirp. Transsilv. 3. 1817. , Tussilago paradoxa Retz., sinonim (s), Retz., Observ. Bot. 2. 1781.

Common names: planinski lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinski lopuh (Hr), Domac, R., 19944, sniežni repuh (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.