Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phyteuma betonicifolium Vill.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Phyteuma (zečica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubljenica (Hr), Šulek, B., 18791256, zečica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hist. Pl. Dauphine 2: 518 (1787)

Taxon author(s) 1. Domínique,Domínique Villars,Villar

Synonyms: Phyteuma michelii ssp. betonicifolium (Vill.) Arcang., sinonim (s) , Phyteuma scaposum Rich. Schulz, sinonim (s), Rich. Schulz, Monogr. Phyteuma. 1904.

Common names: čistačnolisna zečica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čistačnolisna zečica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.