Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Picris echioides L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Picris (jagušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagušac (Hr), Domac, R., 19944, laktac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 792 (1973)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Helminthia echioides (L.) Juss., sinonim (s), Gen. Pl.: 170 (1789) , Helminthotheca echioides (L.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 176 (1973) , Helmintia echioides (L.) Gaertn., sinonim (s)

Common names: lisičinasti jagušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičinasti jagušac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.