Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Picris hieracioides L. ssp. spinulosa (Guss.) Arcang.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Picris (jagušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagušac (Hr), Domac, R., 19944, laktac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. 418 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Picris spinulosa Bertol., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.