Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alnus glutinosa (L.) Gaertn.

Order: Fagales Engl.

Family: Betulaceae (breze (Hr), Horvatić, S., 19541819, brezovnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alnus (joha (Hr), Nikolić, T., 201912707, jalša (Hr), Šulek, B., 18791256, jauša (Hr), Šulek, B., 18791256, jeovina (Hr), Šulek, B., 18791256, joha (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fruct. Sem. Pl. 2: 54 (1790)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joseph Gaertner

Synonyms: Alnus denticulata C. A. Meyer, sinonim (s), Verz. Pfl. Casp. Meer.: 43. 1831 , Alnus rotundifolia Mill., sinonim (s) , Betula alnus L., sinonim (s), Sp. Pl.: 983 (1753) , Betula alnus var. glutinosa L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Betula glutinosa (L.) Lam., sinonim (s), Encycl. 1. 1785.

Common names: crna joha (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna joha (Hr), Domac, R., 19944, crna jova (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, dragušica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jalša (Hr), Hirc, D., 190467, jošva (Hr), Hirc, D., 190467, jovina (Hr), Visiani, R., 18425573, Schwarz-Erle (De), Anonymus, 19847744, alder (En), Anonymus, 19847744, european alder (En), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.