Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Alnus incana (L.) Moench

Order: Fagales Engl.

Family: Betulaceae (breze (Hr), Horvatić, S., 19541819, brezovnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Alnus (joha (Hr), Nikolić, T., 201912707, jalša (Hr), Šulek, B., 18791256, jauša (Hr), Šulek, B., 18791256, jeovina (Hr), Šulek, B., 18791256, joha (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Meth. 424 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Conrad Moench

Synonyms: Alnus februaria var. incana (L.) Kuntze, sinonim (s), Taschen-Fl. Leipzig. 1867. , Betula alnus var. incana L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Betula incana (L.) L. f., sinonim (s), Suppl. Pl. 1782.

Common names: bijela joha (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijela joha (Hr), Domac, R., 19944, bijela jova (Hr), Hirc, D., 190467, Grau-Erle (De), Anonymus, 19847744, hoary alder (En), Anonymus, 19847744, speckled alder (En), Anonymus, 19847744, aulne (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.