Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Santolina chamaecyparissus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Santolina (svetolina (Hr), Nikolić, T., 201912707, svetolin (Hr), Domac, R., 19944, svetolina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 842 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: pustena svetolina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bakuk (Hr), Šulek, B., 18791256, ciprež prava (Hr), Šulek, B., 18791256, mirisni svetolin (Hr), Domac, R., 19944, pelin mirisni ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, pustena svetolina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svetolin (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.