Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scorzonera cana (C. A. Mey.) O. Hoffm.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Scorzonera (murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, murava (Hr), Horvatić, S., 19541819, turutva (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijak (Hr), Domac, R., 19944, zmijinski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256, zminski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Engler et Prantl, Natürl. Pflanzenfam. 4(5): 365 (1893)

Taxon author(s) 1. Carl Anton (Andreevič) von Meyer2. Karl August Otto Hoffmann

Synonyms: Arachnospermum canum F. W. Schmidt, sinonim (s) , Podospermum canum C. A. Mey., sinonim (s) , Podospermum jacquinianum Koch, sinonim (s) , Scorzonera jacquiniana (Koch) Čelak, sinonim (s) , Scorzonera jacquiniana Boiss, sinonim (s) , Scorzonera laciniata var. jacquiniana Fiori, sinonim (s) , Scorzonera octangularis Willd., sinonim (s)

Common names: siva murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, sivi politovac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.