Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scorzonera hispanica L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Scorzonera (murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, murava (Hr), Horvatić, S., 19541819, turutva (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijak (Hr), Domac, R., 19944, zmijinski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256, zminski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 791 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Scorzonera glastifolia Willd., sinonim (s) , Scorzonera graminifolia O. Hoffm., sinonim (s) , Scorzonera hispanica ssp. glastifolia (Willd.) Arcang., sinonim (s), Arcang. 1882. 421 1882. , Scorzonera hispanica ssp. hispanica, sinonim (s) , Scorzonera hispanica var. glastifolia (Willd.) Wallr., sinonim (s), Annus Bot.: 95. 1815

Common names: španjolska murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni korijen (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, španjolski zmijak (Hr), Domac, R., 19944, zmijak (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, scorzonera (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.