Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scorzonera humilis L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Scorzonera (murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, murava (Hr), Horvatić, S., 19541819, turutva (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijak (Hr), Domac, R., 19944, zmijinski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256, zminski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 790 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Scorzonera angustifolia DC. non L., sinonim (s) , Scorzonera candollei Vis., inclusive (incl.), Vis., Fl. Dalmat. 2. 1847.

Common names: niska murava (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.