Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Senecio ovatus (P. Gaertn., B. Mey. et Scherb.) Willd.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Senecio (staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac (Hr), Domac, R., 19944, kostriš (Hr), Domac, R., 19944, sikovičica (Hr), Šulek, B., 18791256, skorosied (Hr), Šulek, B., 18791256, staračac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. Zeitung (Regensburg) 1: 375 (1802)

Taxon author(s) 1. Philipp Gottfried Gaertner2. Bernhard Meyer3. Johannes Scherbius4. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Jacobaea ovata P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., bazionim (baz.), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 3(1): 212 (1801) , Senecio commutatus var. ovatus (P. Gaertn., B. Mey. et Scherb.) Spenn., sinonim (s), Fl. Friburg. 2: 525 (1826) , Senecio fuchsii C. C. Gmel., sinonim (s), Fl. Bad. 3: 444 (1808) , Senecio fuchsii var. ovatus (P. Gaertn., B. Mey. et Scherb.) DC., sinonim (s), Prodr. 6: 354 (1837) , Senecio nemorensis L. s. l., pro-parte sinonim (pp.) , Senecio nemorensis ssp. fuchsii (C. C. Gmel.) Čelak., sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen 2: 241 (1871) , Senecio nemorensis var. fuchsii (C. C. Gmel.) W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2, 1: 430 (1843) , Senecio salicifolius Wallr., sinonim (s), Sched. Crit. 1: 478 (1822) , Senecio sarracenicus C. C. Gmel., sinonim (s) , Senecio serratifolius Cariot et St.-Lag., nomen illegitimum (n. illeg.), Etudes Fl. 8(2): 471 (1889)

Common names: šumski staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac šumski (Hr), Pahlow, M., 19897748, kostriš (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ranik (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.