Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tephroseris helenitis (L.) B. Nord.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tephroseris (mličika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Opera Bot. 44: 44 (1978)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Rune Bertil Nordenstam

Synonyms: Cineraria spathulifolia C. C. Gmel., sinonim (s), C. C. Gmel., Fl. Bad. 3. 1808. , Othonna helenitis L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Senecio helenitis (L.) Schinz et Thell., sinonim (s), Vierteljahresschr. Naturf. Ges. Zürich 53: 569 (1908) , Senecio spathulifolius (C. C. Gmel.) Griess., sinonim (s), Griess., Kl. Bot. Schr. 1836. , Tephroseris spathulifolia (L.) Rchb., sinonim (s)

Common names: lopatasta mličika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.