Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tephroseris integrifolia (L.) Holub

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tephroseris (mličika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. 8: 173 (1973)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Cineraia campestris Retz., sinonim (s) , Cineraia integrifolia A. Kern., sinonim (s) , Othonna integrifolia L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Senecio aurantiacus (Hoppe ex Willd.) Less., inclusive (incl.) , Senecio campestris (Retz.) DC., sinonim (s), DC., Prodr. 6. 1838. , Senecio integrifolia Sm., sinonim (s) , Senecio integrifolius (L.) Clairv., sinonim (s), Clairv., Man. Herbor. Suisse. 1811. , Senecio integrifolius ssp. campestris (Retz.) Briq. et Cavill., sinonim (s)

Common names: cjelolistna mličika (Hr), Nikolić, T., 201912707, mličika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.